Wyobraź sobie siebie w swoim ukochanym domu, jasno oświetlonym, ciepłym i pełnym poczucia bezpieczeństwa, otoczonego bliskimi, których kochasz. I ogromny, bezkresny las, który ten dom otacza. W nocy, gdy wszyscy śpią, Ty otwierasz okno, a wtedy powiew wiatru i dziki zapach lasu, przenikają Cię i wzywają. Przenika Cię dreszcz ekscytacji i lęku. Jednocześnie czujesz chęć pozostania w tym ciepłym i bezpiecznym miejscu, które własnymi rękami zbudowałeś, ale z drugiej strony odczuwasz pragnienie wyjścia poza granice tego bezpiecznego świata. Choć nie wiesz, gdzie ten las się kończy ani co Cię w nim czeka, prędzej czy później to dzikie  i nieznane pragnienie przyzywa Cię. Tak właśnie czuje większość z nas kiedy zbliża się do przełomu w swoim życiu, czyli momentu, od którego chcemy żyć świadomie i czujemy potrzebę określenia sensu swojej dalszej drogi. To zaproszenie do podjęcia świadomej drogi przez drugą część życia.

IDĄC PRZEZ CIEMNY LAS

program rozwoju osobistego: odnaleźć sens w drugiej połowie życia,
czyli jak wreszcie dorosnąć?

“Pierwszą połowę życia mamy dla innych,
drugą połowę życia mamy dla siebie.”

Carl Gustav Jung

“Kiedy napięcie pomiędzy tym, czego chcą od nas inni a tym, czego my sami chcemy dla siebie narośnie wystarczająco, wybór powinien być oczywisty.”

dr Clarissa Pinkola Estes

Martyna Goryniak – doktor psychologii i dyplomowany terapeuta oraz trener kadr menedżerskich  oraz Maciej Wiśniewski – specjalista w zakresie przywództwa i zarządzania, coach, mentor i trener biznesu, bazując na swoim doświadczeniu oraz szeregu studiów, w październiku 2019 roku wygłosili wykład w ramach konferencji APPendix – platformy inspiracji dedykowanych dla Absolwentów Akademii Psychologii Przywództwa. Wystąpienie Martyny i Macieja zatytułowane “Idąc przez ciemny las – odnaleźć sens w drugiej połowie życia (czyli jak wreszcie dorosnąć)” dotyczyło szeregu egzystencjalnych pytań i zagadnień, z którymi wcześniej czy później, w określonym wieku lub miejscu na drodze zawodowej czy osobistej przychodzi się zmierzyć większości osób. Kilkuletnia współpraca Martyny i Macieja jako wykładowców i trenerów Akademii Psychologii Przywództwa oraz ich wspólne zainteresowania tematyką odnajdywania sensu “w drugiej połowie życia”, będącego istotnym zagadnieniem dla klientów coachingowych oraz tych, którzy pracują w ramach zajęć terapeutycznych stały się podstawą do opracowania programu rozwoju osobistego noszącego roboczy tytuł “Przez ciemny las”, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy.

WAŻNE PYTANIA

Czy…

 • Twoje sprawdzone przepisy na satysfakcjonujące życie wyczerpały się?

 • Twoje cele zostały zrealizowane, ale przynajmniej część z nich przesłonił cień rozczarowania?

 • Niektórych planów nie udało Ci się osiągnąć i nie można się dłużej oszukiwać, że to jeszcze kiedyś nastąpi?

 • Twoje życie potoczyło się według innego scenariusza niż chciałeś i być może prowadzi Cię w innym kierunku niż Twoje wyobrażania?

 • Doświadczyłeś rozczarowania w relacjach z bliskimi, którzy nie okazali się tak wspaniali i bez wad jak początkowo sądziłeś?

 • Życie zweryfikowało Twoje omnipotenetne młodzieńcze przekonania, że możesz wszystko?

 • Rozczarowałeś samego siebie – Twoje fantastyczne przekonania na własny temat rozwiał wiatr, pozwalając Ci zobaczyć, kim naprawdę jesteś?

 • Doświadczyłeś nieodwracalnych strat?

ZAPROSZENIE

Jeśli odnajdujesz w powyższych pytaniach coś znajomego to znaczy, że być może także w Twoim życiu rozpoczął się proces przechodzenia przez „ciemny las” środka życia i poszukiwania na nowo sensu i kierunku dla siebie i własnych działań. Środek życia jest tu rozumiany bardziej jako moment decyzji, by żyć bardziej świadomie i celowo niż poprzez pryzmat osiągnięcia jakiegoś określonego pułapu wiekowego.

Zainspirowani pracami takich autorów jak dr James Hollis, dr Jon Kabat- Zinn, M. Scott Peak, Pinkola Estes, Bruno Bettelheim oraz własnymi doświadczeniami i obserwacjami w pracy z naszymi klientami i pacjentami  – także i my zaczęliśmy poszukiwać odpowiedzi na pytania, jakie pojawiają się w tej fazie życia.  Zapraszamy Was do wspólnej podróży przez ten proces. Przygotowaliśmy dla Was cykl trzech warsztatów dedykowanych dla grupy 8 – 16 uczestników, zakończony trzydniowym treningiem wyjazdowym. Koncentruje się on na podstawowych problemach
i dylematach kryzysu wieku średniego.

Zapraszamy Was na niego, ponieważ:

 • chcemy dzielić się z Wami naszym doświadczeniem,

 • tworzymy środowisko wymiany doświadczeń, w którym będziemy mogli rozmawiać o nurtujących nas problemach, a także przeżyć i doświadczyć coś nowego,

 • dostarczymy Wam inspiracji w postaci literatury, filmu i przekazów kultury, stanowiącej duże wsparcie w tym procesie poszukiwań,

 • wreszcie poprzez wspólne doświadczenie chcemy stworzyć przestrzeń do rozwoju i wartości, które nas będą w tym rozwoju wspierać.

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA

 • Stworzysz sobie przestrzeń do przyglądania się swoim myślom i uczuciom, które często umykają w powodzi codziennych spraw. Czyli zrobisz coś dobrego dla siebie.

 • Zaczerpniesz inspiracji do swojej wewnętrznej pracy z  wartościowej literatury psychologicznej.

 • Spotkasz ciekawych ludzi, którzy podobnie jak Ty poszukują odpowiedzi ma pytania o sens i będziesz miał szansę wymienić się doświadczeniami, rozwijać się i wzrastać wraz z nimi.

 • Wspólnie będziemy szukać w przekazach kultury i różnych tradycjach odpowiedzi na pytania, które nurtują nas wszystkich. 

Wybierzesz się w podróż, będącą niezwykłą przygodą, wyprawą w nieznane, podczas której wiele może się wydarzyć. A wydarzy się to po to,
aby wzmocnić Cię do odważnego kroczenia do przodu w życiu.  

STRUKTURA PROGRAMU I TERMINY

Już wkrótce!

KOSZTY I ZAPISY

Już wkrótce!

KONTAKT I PYTANIA

  O NAS

  Martyna Goryniak
  Martyna Goryniakdoktor psychologii, dyplomowany terapeuta i trener biznesu

  Jest doktorem psychologii i dyplomowanym terapeutą rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obok pracy terapeutycznej w ramach Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP HORYZONTY, prowadzi szkolenia i treningi rozwoju osobistego dla kadry menadżerskiej firm. Specjalizuje się w psychodynamicznie zorientowanym consultingu – pracy z procesami psychodynamicznymi w organizacjach oraz kształtowaniu osobowościowych cech naturalnych liderów. W swojej pracy opiera się m.in. na koncepcjach, jakie stworzył prof. Manfred F. R. Kets de Vries, zakładających, że praca nad zmianą osobowościową lidera pociąga za sobą zmianę w całej organizacji.

  Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła Studium Psychoterapii i Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyła podstawowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a także całościowe szkolenie z zakresu ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) u Josette ten Have-de Labije i Jona Fredericksona. Jest wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa Values. Szkoliła kadrę menadżerską w szeregu polskich i międzynarodowych firm komercyjnych.

  Maciej Wiśniewski
  Maciej Wiśniewskispecjalista w zakresie przywództwa i zarządzania, coach, mentor i trener biznesu

  Specjalizuje się w dziedzinie przywództwa, zarządzania i skutecznej komunikacji. Na co dzień pracuje jako trener biznesu, mentor, coach, mówca i konsultant. Od 2001 był członkiem zarządów i partnerem w czołowych firm konsultingowych (Andersen Business Consulting, Deloitte). Zarządzał też polskimi i międzynarodowymi firmami świadczącymi usługi profesjonalne i technologiczne (S&T, Fujitsu). Jest członkiem rad nadzorczych spółek technologicznych, usługowych i inwestycyjnych. Współzałożyciel i prezes zarządu firmy Inspire Leadership. Jest też senior trenerem i wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa – realizowanego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W swojej codziennej pracy wykorzystuje metodologię MBTI® oraz DISC jako narzędzia wspomagające optymalne funkcjonowanie człowieka w sytuacjach zawodowych i osobistych.
  Ukończył Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Chicago (studia MBA) oraz IESE Business School w Barcelonie, jak również Leadership Development Program na IMD w Lozannie oraz Podyplomowe Studium Coachingu przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończył liczne szkolenia, m.in. posiada certyfikat RTZ (Racjonalna Terapia Zachowania) Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Behawioralnej.

  KLAUZULA INFORMACYJNA

  • Administratorem danych osobowych jest Inspire Leadership Maciej Wiśniewski w Lipkowie ul. Przy Parku 15, 05-080 Lipków, tel. +48 22 35 07 951, e-mail: kontakt@inspire-leadership.pl
  • Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora w celach realizacji usług opisanych na niniejszej stronie oraz do celów  marketingowych tych usług.
  • Dane są przetwarzane na podstawie zgody uczestnika ankiety (art. 6. Ust. 1 a) Rozporządzenia (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
  • Odbiorcami danych może być jedynie zaufany partner Administratora w celu wsparcia naukowego opracowania wyników oraz dostawca platformy informatycznej używanej w celu gromadzenia danych.
  • Dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli do momentu cofnięcia zgody, ograniczenia lub innych działań ograniczających zgodę. Dane mogą być przetwarzane po cofnięciu zgody jedynie dla wypełnienia obowiązku prawnego rozliczalności potwierdzenia posiadania zgód) administratora przez okres do przedawnienia ewentualnych roszczeń. Niezależnie od powyższego po zakończeniu projektu ankiet dane zostaną zanonimizowane w terminie najdalej 2 lat od zakończenia zbierania odpowiedzi.
  • Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do jej danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, sprzeciwu i ograniczenia ich przetwarzania, przeniesienia danych przetwarzanych w sposób zautomatyzowany na podstawie zgody lub zawartej umowy.
  • Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie, co nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Zgodę można cofnąć poprzez wysłanie maila na adres: kontakt@inspire-leadership.pl z taką dyspozycją.
  • Podanie danych w zakresie wskazanym w Ankiecie nie jest obowiązkowe, ale jest warunkiem uczestniczenia w ankiecie.
  • W razie zastrzeżeń do przetwarzania danych osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  POLITYKA PRYWATNOŚCI

  1. Informacje ogólne. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z usług Inspire Leadership Maciej Wiśniewski w Lipkowie ul. Przy Parku 15, 05-080 Lipków, tel. +48 22 35 07 951, e-mail: kontakt@inspire-leadership.pl, tel. +48 22 35 07 951, e-mail: kontakt@inspire-leadership.pl poprzez serwis www.inspire-leadership.pl
  2. Administratorem danych osobowych zawartych w Serwisie jestInspire Leadership Maciej Wiśniewski w Lipkowie ul. Przy Parku 15, 05-080 Lipków, tel. +48 22 35 07 951, e-mail: kontakt@inspire-leadership.pl, tel. +48 22 35 07 951, e-mail: kontakt@inspire-leadership.pl, KRS 0000639755, NIP 9512420081, REGON 365524418.
  3. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych opracowaliśmy wewnętrzne procedury i zalecenia, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym. Kontrolujemy ich wykonywanie i stale sprawdzamy ich zgodność z odpowiednimi aktami prawnymi – ustawą o ochronie danych osobowych, Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych 2016/679 (RODO), ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, innymi właściwymi przepisami, a także wszelkiego rodzaju aktami wykonawczymi.
  4. Dane Osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez Użytkownika oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych na podstawie jego uzasadnionego interesu, w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy lub gdy wymaga tego obowiązek prawny Administratora.
  5. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w następujący sposób: a) poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacji; b) poprzez gromadzenie plików “cookies”
  6. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu.
  7. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
  8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownikaustawień i personalizację interfejsu; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikowi treści reklamowych bardziej dostosowanych do jego zainteresowań.
  9. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies.
  10. W przypadku, gdy Użytkownik nie zgadza się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies może zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdują w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.
  11. Jeżeli Użytkownik zgadza się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies, ale po zakończeniu odwiedzin w Serwisie chciałby je skasować, może to zrobić bez ryzyka a informację o tym jak, to zrobić znajdzie w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.
  12. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza np. w celu dokonania procesu obsługi kontaktu informacyjnego.
  13. Dane osobowe pozostawione w Serwisie nie zostaną sprzedane ani udostępnione osobom trzecim w celach marketingowych.
  14. Do danych zawartych w formularzu przysługuje wgląd osobie fizycznej, która je tam umieściła. Osoba ta ma również prawo do modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych w dowolnym momencie. Administrator może w razie wątpliwości weryfikować dane takiej osoby.
  15. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w polityce ochrony prywatności Serwisu, na które może wpłynąć rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój naszego Serwisu. O wszelkich zmianach będziemy informować w sposób widoczny i zrozumiały.
  16. W Serwisie mogą pojawiać się linki do innych stron internetowych. Takie strony internetowe działają niezależnie od Serwisu i nie są w żaden sposób nadzorowane przez Serwis inspire-leadership.pl. Strony te mogą posiadać własne polityki dotyczące prywatności oraz regulaminy, z którymi zalecamy się zapoznać.
  17. Pełna Klauzula Informacyjna zgodna z RODO znajduje się w sekcji powyżej.
  18. W razie wątpliwości co któregokolwiek z zapisów niniejszej Polityki Prywatności jesteśmy do dyspozycji – nasze dane znaleźć można w sekcji powyżej – KONTAKT I PYTANIA.